Naudingi patarimai

Dalinamės su Jumis savo ekspertine patirtimi, per ilgus veiklos metus sukauptomis žiniomis ir naujausiomis įžvalgomis.

Atidariau įmonę: nuo ko pradėti?

2016 m. lapkričio 7 d.

Įmonės vadovui, tik pradėjusiam verslą, kyla daugybė klausimų, kuriuos reikia išspręsti. Pirmiausia reikėtų tiksliai apsispręsti, kokia veikla bus vykdoma , ko reikės efektyviam veiklos vykdymui: tai reikalinga įranga, specialistai, patalpos, automobilis, licencijos, įvairūs leidimai ir pan.

Pagal galiojančius įstatymus, įmonė privalo turėti apskaitą tvarkantį asmenį (buhalterį ar apskaitą tvarkančią įmonę) – kurį, žinoma, svarbu pasirinkti patikimą ir kvalifikuotą.

Būtent buhalteris ar buhalterinių paslaugų įmonė padės vadovui atsakyti į didelę dalį klausimų, kuriuos reikia išspręsti verslo pradžioje.

Kaip pataria BUHALTERIJOS CENTRO vyresnioji buhalterė Birutė Kaladienė, vadovas su buhalteriu pirmiausia turėtų išsamiai aptarti, kokia įmonės veikla bus vykdoma ir kokios finansinės informacijos vadovui iš buhalterio reikės. Konstruktyvios diskusijos metu apsibrėžkite reikalingos informacijos pobūdį, jos  detalumą, išsamumą bei periodiškumą. Jei šiuo pradiniu momentu nesuderinsite lūkesčių ir poreikių, ateityje gali būti sunku  rasti bendrą kalbą su įmonės finansų tvarkdariu.  Jei buhalteris nežinos Jūsų lūkesčių, iš jo bus sunku tikėtis  greitos ir  išsamios finansinės informacijos, reikalingos įmonės valdymui ar sprendimų priėmimui.

Kvalifikuotas buhalteris ar buhalterinė paslaugų įmonė padės ir patars kaip susitvarkyti pradinę finansinę informaciją:

  • Padės parengti įsakymus sąskaitų faktūrų numeracijos patvirtinimui, ilgalaikio turto vertės nustatymui ilgalaikio turto grupėms, kasininko paskyrimui bei kasos dokumentų numeracijos patvirtinimui.
  • Padės paruošti darbo sutartis, reikalingas patalpų, transporto panaudos ir/ar nuomos sutartis.
  • Nukreips dėl darbo saugos reikalavimų įvykdymų įmonėje.

Buhalteris padės apskaičiuoti ir sudaryti įmonės biudžetą, parengs ir vadovui pateiks labai svarbią informaciją, kurią reikia įvertinti verslo pradžioje, t.y.  kiek įmonei kainuos vienas veiklos mėnuo: kokia bus vienos darbo vietos kaina mėnesiui, kiek kainuos patalpų nuoma, kokios bus kitos einamosios numatomos  sąnaudos. Taip pat buhalteris padės išskirti vienkartines, bet būtinas išlaidas.

Todėl patartina buhalterį rinktis labai atsakingai. Jei Jūsų įmonė turės ne tik asmenį, dėliojantį dokumentus  į segtuvus ir apskaičiuojantį  mokėtinus mokesčius, bet ir vadovo patarėją finansiniais klausimais – įmonės sėkmės ir užtikrintos veiklos galimybės stipriai išaugs.