Naudingi patarimai

Dalinamės su Jumis savo ekspertine patirtimi, per ilgus veiklos metus sukauptomis žiniomis ir naujausiomis įžvalgomis.

Pats metas pasitikrinti, ar Jūsų įmonės situacija iš tiesų tokia, kokią Jūs įsivaizduojate

2016 m. rugsėjo 26 d.

Dažnam vadovui kyla abejonių, ar jo įmonės buhalterinė apskaita yra tiksli ir teisinga, ar nenukrypta nuo apskaitos reikalavimų, ar valstybinėms institucijoms pateiktos visos reikiamos deklaracijos ir ataskaitos, ar jos buvo užpildytos teisingai, galiausiai – ar nėra nuslėptų duomenų dėl nesąžiningo apskaitos tvarkymo. Todėl kiekviena įmonė bent vieną kartą metuose turėtų pasitikrinti, ar įmonės esama situacija teisingai atvaizduota įmonės apskaitos dokumentuose. Tokia esamos situacijos revizija padeda įmonės vadovui ne tik pasitikrinti dokumentus, nustatyti problemines ir tobulintinas vietas, bet dažnai ir pagerinti įmonės rezultatus ateityje.

Patartina, kad įmonės esamos situacijos reviziją atliktų kompetentingi specialistai iš šalies, nes jei reviziją vykdys tas pats įmonės apskaitą tvarkantis darbuotojas – objektyvios analizės ir išvadų būtų tikėtis sunku.

Taigi kas tai yra esamos situacijos revizija ir iš kokių etapų ji susideda?

Įmonės apskaitos situacijos įvertinimas

Pirmiausia turėtų būti  atliekama esamų dokumentų revizija: ar yra visos reikalingos ataskaitos, ar jos tvarkingai atspausdintos, surinkti parašai, ar dokumentai tinkamai saugomi. Visi neatitikimai fiksuojami revizijos ataskaitoje su reikiamomis pastabomis ir rekomendacijomis.

Buhalterinių ataskaitų analizė

Taip pat tikrinami buhalterinėse ataskaitose pateikti skaičiai ir jų ryšiai, atliekama logikos bei sutapimo tarpusavyje analizė. Tai parodo, ar yra neatitikimų tarp realios ir dokumentuose atvaizduotos situacijos. Kompetentingi ir puikiai buhalterinius niuansus išmanantys specialistai gali pastebėti netyčinius, o kartais ir tyčinius neatitikimus, bei juos užfiksuoti įvertinimo ataskaitoje.

Rodiklių vertinimas

Pagrindinai finansiniai rodikliai – tiek absoliutūs, tiek santykiniai ir jų rezultatų žinojimas yra labai svarbus analizuojant įmonės būklę. Nesvarbu kokio dydžio yra įmonė, norint sėkmingai konkuruoti rinkoje,  skaičiuoti finansinius rodiklius būtina. Šiame etape gauti duomenys padeda objektyviai įvertinti įmonės  pelningumą, likvidumą, mokumą, apyvartumą ir kt., nustatyti problemines sritis ir pateikti rekomendacijas tobulinimui.

Rekomendacijų pateikimas

Galiausiai turėtų būti apibendrinami atskiruose revizijos etapuose gauti duomenys ir informacija. Remiantis jais, pateikiama išvada apie esamą įmonės būklę ir suformuluojamos rekomendacijos, kurias silpnas įmonės vietas reikia koreguoti ir kaip tai atlikti kaip galima efektyviau.

 

Tad įmonių vadovai neturėtų į savo abejones numoti ranka, einamųjų metų paskutinysis ketvirtis – puikus metas patikrinti ir įvertinti įmonės būklę, radus neatitikimus, juos ištaisyti ir ateinančius metus pradėti sklandžiai ir užtikrintai.